Listopad 2008

den 68...30.11.advent

30. listopadu 2008 v 22:28 | Marcela |  projekt 365
Dnes proběhl sváteční oběd se zapálenou první svící na advetním věnci.Po té jsem se vrhla do rozmisťování svítících svícnů a měsíčků do oken.Když se kluci vyspinkali do růžova,pustili jsme se do vánočního zdobení domu zvenčí...na okna truhlíky s pískem(zatím bez chvojí)a pod střechu navěšet moc metrů světelného řetězu.Že opět zdražují elektřinu jsem raději ve zprávách přeslechla
Odpoledne se u nás před domem zastavil známý...Ondra se svým Orlem skalním.Je to nádherné zvíře.Koupil mládě od jiného chovatele,probojoval se přes všechna povolení...a má nádhernou ROZÁRKU.(už se to u mě projevuje dost zřetelně...úchylka zvaná blog,hned jsem lítla pro foťák)
Má ještě hady,koně,psy...přítelkyni,staví si skutečný srub...no prostě má srdce dobrodruha.
Je hrozně fain a na pohodu.

den 67...29.11..nákupní blázinec

30. listopadu 2008 v 22:15 | Marcela |  projekt 365
Po dlouhé době jsme všechny naše děti dali k mé mamince a vyrazili,bohužel ,ne na výlet,ale mnohem pragmatičtěji na nákupy.Vánoce se blíží a v tom našem zapadákově toho moc nenakoupím.Byli jsme celkem úspěšní a moc jsme si s manželem ten výlet bez dětí užili.Domů jsme si je převáželi až po shlédnutí Prety vumenn ,zabalené do dek.
Fotku jsem ulovila před Teskem.....přijela sanitka,zaparkovala na vozíčkářích ,řidič v klidu a s grácíí vyndal basu od piva a šel nakupovat....manžel ho šel vyfotit.
No prostě profesionál,od nich se mi ostatní můžeme lecos přiučit.
Že já vždy hledám volné místo,když mám označené auto...doufám,že fakt melou...

den 66...28.11..tak ho mám mami

28. listopadu 2008 v 15:09 | Marcela |  projekt 365
Asi se divíte co..?Včera mě po večerní návratu vítala Nikča těmito slovy.Nenutila jsem ji,kdepak,ale jak je u ní zvykem sbírala odvahu začít.Do čeho se Míša vrhne po hlavě ,o tom Niky sáhodlouze přemýšlí a rozebírá příčiny a důsledky.Každá je jiná,a to je dobře,není nuda.

Vytvořila si svůj vlastní blog.Nejde jí dobře fotit foťákem(alespoň na mě zbyde),ale má celkem dobrý foťák na telefonu.Na nás bude pouze jí telefon připojit k PC.Takže můžete sledovat jak a co vidí člověk z vozíku,nebo spíš ,co nevidí.Jsem sama zvědavá,jak to pojme...Při jejích slohovkách většinou slzím..Tak jí držím palce. www.nikynikynka.blog.cz
Ráno jsem byla s Kryštůfkem u profi fotografa.Nechtěl vůbec spolupracovat...Kryštof.Strávili jsme tam 1.5 hodiny,pustili dvě rodiny a pak se zadařilo (lízátko a jupíka jsem vynechala).Po těchto peripetiích jsem nechala udělat fotku na 2 roky(vkusnou),dále v "santaklausovským" u sáněk a nakonec mě přemluvili k nasazení červené čepičky a kabátku a máme ještě jednu kýčovitou spolu.Byla to ale fuška.Ve čtvrtek pro ně jdu,tak pak ukážu,jakej jsem krásnej Santa.

den 65...27.11.už jen 300

28. listopadu 2008 v 14:46 | Marcela |  projekt 365
Tak už jen 300 dní.Měla jsem strach,jak to budu zvládat.., každý den vkládat fotky a příspěvky.Není to takový problém,naučila jsem se to už velmi rychle a pokud holky neokupujou celý den comp.,tak je to pohodička.
Když tak přemýšlím,tak jsem díky blogu získala nové známé,možná i kamarádky.Jinak se dívám kolem sebe...Jen tak někomu svou adresu nedám a tak si tu bloguju v utajení.(pokud mi holky neprozradí svým" kámošům")
Večer jsem byla pozvaná od kolegyň ze školy na posezení do restauračky.Bylo to moc příjemné popovídání,výborná mňamka.Cítila jsem se mezi nima moc dobře.Jsme tu malá škola a školka,tím pádem i malý kolektiv a až na malé přestřelky dobrá atmosféra.(prostě vše malé)..Vyfotila jsem nebe v 16 hod odpo ,bylo úžasný.

den 64...26.11...okno

26. listopadu 2008 v 13:16 | Marcela |  projekt 365
Dnesní fotky jsou...vánoce před a za oknem...

Mám tři kaktusy,postupně jsem si je nakoupila rozkvetlé.Každý rok se domluví a kvete jen jeden z nich.Tenhle má obrovské meruňkové květy.

A to je pohled skrz okno,na krmítko přilétají sýkorky...budu číhat a pokusím se vyfotit.

den 63...25.11..rohlíčky

26. listopadu 2008 v 13:10 | Marcela |  projekt 365
Zachytila jsem zbytek vanilkových rohlíčků.Celý byt je od pečení krásně provoněný...Nikol už zase chodí do školy,rýmu jsme zdárně překonali.

den 62...24.11..zbývá měsíc

24. listopadu 2008 v 18:25 | Marcela |  projekt 365
Tak jo,tak už jen měsíc.jako každý rok mám pocit,že se to nestihne,ale už si z toho nedělám taktěžkou hlavu,ono to vždy nějak dopadne.Do cukroví jsem se už pustila,uklízím pořád(vánoční úklid speciál nedržím).
Dneska jsem byla sama na dlouhé procházce s Kryštůfkem.Nikča klasicky u PC,Míša má dnes opět hip hop.
Potkala jsem holky(je jim okolo 45) ze školy a pozvaly mě na vánoční vyrábění a posezení v hospůdce,což mi potěšilo a snad na to nezapomenu a půjdu.
Pak jsme potkali známou se stejně starým chlapečkem..Tomíkem,je hezké pozorovat,jak spolu ty malé děti komunikují.Takže jsem si i popovídala s dospělým...
A mám ještě zaděláno na vanilkové rohlíčky,tak se do nich pustím...s radostí ...
a malej zmrzlík

den 61...23.11..les,sníh,vítr

23. listopadu 2008 v 16:30 | Marcela |  projekt 365
Neděle od rána slunečná a stále více bílá.Po vyspinkání nejmladšího a nejstaršího člena rodiny jsme se šli vyvětrat.S romantickou představou jsme zamířili do lesíka zvaného Práče(tam jsem onehdá skončila s Niky s vozíkem dost neslavně).Jenže sluníčko přes poledne rozehřálo sníh na cestě.Tak jsme se vydali přes pole.Dost foukal vítr,ale v lese jsme byli schovaní,tam bylo krásně.Na zpáteční cestě nám fičel do tváří a měl docela sílu.Boby jsme sebou táhli zbytečně.Nikča to vše doma jistila od PC,a začala si konečně opisovat výpisky ,co jí kámoška naposílala.

Házení na sloup si tatínek užíval,já se netrefím ani náhodou....

Sestup na cestičku v lese byl dost krkolomný...
Při cestě zpět se Kryštůfek nechal poponášet,což u něj není obvyklé.
Míša pózovala v lese...
Doma jsme si dali horkou kávu,čaj a CUKROVÍ...já jsem totiž již včera večer upekla linecké.Sice ze zdvojené dávky,ale zítra ho stoprocentně dojíme.Tak to beru jako takovou předzkoušku...

den 60...22.11..jsme se taky dočkali

22. listopadu 2008 v 21:38 | Marcela |  projekt 365
Hned ráno při pohledu z okna jsem měla radost.Připadala jsem si jako malá holka,radovat se ze sněhu?Proč ne?Šli jsme s kryštůfkem koupit čerstvé rohlíčky a užívali si tu bílou nádheru.Tofík začal používat větičku"CO JE TO?" Je to fain, a tak já jen mluvím a mluvím.Což mi až tak nevadí.Je to šikula,na to ,že dva mu budou až v lednu,ne?
Při focení bílé nadílky na vřesech mi zcela neočekávaně zapozovala naše Nelly(že by pozdrav Majdě?)

den 59...21.11.volno

21. listopadu 2008 v 14:21 | Marcela |  projekt 365
Tím ,že je Nikča doma mám volno od řízení auta a neustálého spěchu něco stihnout.Takže dnes si POUZE vytřu celý dům a jinak budu lenošit a hrát si s Kryštůfkem.
Nejraději chodí v tatínkových pantoflích.Jo ,bačkůrky,to je věčný boj...

den 58...20.11..Nikol má svátek

21. listopadu 2008 v 14:18 | Marcela |  projekt 365
Dnešní den byl ve znamení lékařských prohlídek.Kryštůfek dostal další kombinaci očkování.Vždy jsem z toho trochu nervní, bojím se reakcí.Od skvělé paní doktorky jsem si přivezla i antibiotika,kdybychom je pro Nikču potřebovali...zatím má sice urputnou,ale jen rýmu.I já jsem si odbyla prevenci na g.
Doma to jistila babička z Lukova a uvařila nám výbornou svíčkovou.(ještě že ty babičky máme)
Večer přijela i druhá babi s dědou a přáli jsme Nikče k svátku.

den 57...19.11..domácí úkloly

19. listopadu 2008 v 16:32 | Marcela |  projekt 365
Nehezký den od rána.Večer jsem dlouho ponocovala u PC,abych dohonila všechny resty.Nikča je už druhý den doma s bolestí břicha a já mám od rána ucpaný a opuchlý nos.Bohužel mé tušení se vyplnilo...mám rýmu a Niky už také.Nevím jak je možné být takto propojené.Takže mé pocity úzkosti opět převažují.
Celé dny se připravuje na projektové dny do školy.Mají vymyslet reklamu...tu nafotím.A zpracovává vyprávění babičky o jejím dětství,kdy pradědu odsoudili na nucené práce do Jáchymova.Docela jí ty hrůzy vzaly.Je to už velká holka.
Michalka se toulá celý den.Má opět hodinu hip-hopu a tak je ve Slaném u sestřenky,aby nejela domů na otočku.Vrátí se až v 19 hod chudinka.

den 56...18.11..není nad velkou postel

18. listopadu 2008 v 23:01 | Marcela |  projekt 365
Tak už jsem asi nadobro zamávala postýlkám a dál můžu vzdychat v obchoďákách nad jejich roztomilostí...i ten nejmladší už tam nechce spát.Odmítal už asi měsíc, a než bych ho naučila spát trvale se mnou,máme v ložnici o postel navíc.Objednala jsem již bočnici proti spadnutí,bok z postýlky je zatím provizorium.
Je tam moc spokojený a spinká zase celou noc...VELKEJ CHLAP

den 55...17.11.. kultura

18. listopadu 2008 v 10:11 | Marcela |  projekt 365
Den začal pracovně.Byla potřeba moje účast na rodinné zabijačce.Ještě,že je nás hodně a tak se to krájení guláše,špejlování jitrnic a mytí obrovských hrnců docela rozptýlí na únosnou mez.Vzala jsem s sebou i Míšu a Kryštůfka.Niky zůstala doma s tatínkem a přezouvali auto do zimních gum.

Večer nás čekal výlet za kulturou.Slávek koupil lístky do divadla,jeli jsme autobusem...už i to byl pro mě zážitek a vzpomínka na studentská léta(málem nám ujel).
Hra byla skvělá..z obsazení jsem poznala Petra Rychlého a herce z Ulice...moc jsem se bavila.Návrat domů byl až o půlnoci...ale stálo to za to.
Doma s dětmi byla babička a psali Ježíškovi dopis...

den 54...16.11..odpočinek

16. listopadu 2008 v 21:58 | Marcela |  projekt 365
Dnešní den jsem pojala vyloženě jako relax.Aby ne ,po včerejší oslavě mi bylo zle celou noc a ještě dopoledne.Holky i manžel jsou zlatí ,nechali mě vyspat a ještě mi litovali.Byla jsem pro ty naše dorostenky jako odstrašující příklad.Nechápu to,nějak mi nefungovala záklopka...asi to je nějaký rozbitý...

den 53...15.11. návštěva

15. listopadu 2008 v 19:50 | Marcela |  projekt 365
Návštěvy mám ráda.Celý byt se naklidí(to už tak ráda nemám),navoní a člověk očekává.
Dnes k nám přijeli Štikovi a Bruncvíkovi,které jsme poznali na dovolené na Ibize.
Moc pěkně jsme si popovídali,děti pohráli....
Takhle to vypadalo ,když jsme čekali...
A jako správná návštěva přivezli plno dárečků....
A večer jdeme na rozlučku od sportovců...no společenský život-jedna radost!!!!!

den 52...14.11..maminka-babička

15. listopadu 2008 v 19:44 | Marcela |  projekt 365
Opět po 14 dnech nám asistentka studuje,moje skvělá maminka má dovolenou ,a tak se nabídla, že bude s Niky ve škole.Podle jejich slov si to moc užila...a já jí věřím...akční jsem určitě po ní.Učitelé si mysleli ,že je moje sestra(aby ne měla mě v 18 letech).
Dokonce jim ve škole vyhlásili cvičný poplach(cha,cha).
Když byla Nikča malá a jezdili jsme dvakrát za rok do lázní,vždy tam alespoň týden s Nikčou byla.Když je problém a je Niky v nemocnici,je ochotná a hlavně schopná tam být a tím mě moc pomoci.Mají se s holkama moc a moc rádi.
DÍKY MAMI...ZA TO,ŽE JSI


den 51...13.11...čas

14. listopadu 2008 v 12:07 | Marcela |  projekt 365
Čas-hodiny ,od mala jsem neměla ten pojem ráda.
Vymezený prostor k nějaké činnosti,v okamžiku když to děti nejvíce baví,konec,je svačina.
Vymezená možnost odjet domů,pokud ti ujede ,jedeš přinejlepším za hodinu.
Vymezená doba života zvířátek(nejlépe je na tom želva).
O lidech raději nepíšu.
Od okamžiku co Niky chodí do školy,sleduji celé dopoledne hodiny.Vím přesně už pět let ,kdy vyjet z domova ,aby na mě s asistentkou nečekali.Kryštůfek od narození chodí spát podle toho jak končí odpoledka...Přesto včera jsem prvně po pěti letech přijela špatně.Místo v 15.30 jsem byla u školy v 14 .00.I mistr tesař se někdy utne.Dost mě to samotnou překvapilo ...nepříjemně.
Hodiny jsem fotila náhodně ,že je tam za 6 minut 12 moc nepotěší.Doufám,že to nemá nějaký skrytý smysl.(za 5 m 12 h by bylo horší)

den 50...12.11..hip-hop

12. listopadu 2008 v 21:44 | Marcela |  projekt 365
Kryštůfek s Niky se pustili do malování vodovkami s vervou.Niky vytvořila téměř umělecké dílo..na přání K traktor s valníkem a K na to,že mu budou 2 roky až v lednu velice rychle pochopil princip nanášení barvy na papír a odmítal skončit.

Večer hlídala babička a já jela s Miškou do Slanýho na první lekci hip-hopu a poté jsme si spolu užívaly v bazénu.Vířivka a pára byly bez Kryštůfka super.
Foťák jsem nechala ve skříňce...klasika...tak jen mokré ručníky.

den 49...11.11..Martin nepřijel...

11. listopadu 2008 v 19:40 | Marcela |  projekt 365
MARTINA NA BÍLÉM KONI jsme se nedočkali,za to nám na trávníku okolo domu vyrostlo plno mini houbiček.Musela jsem je vyfotit,protože je manžel odpoledne posekal ...chudinky.
Od 7.30-15.00 jsme byli odpojeni od el. sítě.Nic doma nefungovalo,hrůza jak jsme na proudu závislí.Ujeli jsme s Kryštůfkem k babičce na chaloupku,tam bylo teploučko a v telce pohádky.