Leden 2009

den 130...31.1.snad poslední ošetřovatelský...

31. ledna 2009 v 21:02 | Marcela |  projekt 365
Sice se Nikča ještě nechce vzdát svého útočiště v peřinách,ale dýchá se jí dobře.
Ráno jsme vstali hříšně až v 9.30-i Kryštůfek.
Udělala jsem k obědu vdolky.
Po spinkání jsem předala bílou zástěru ošetřovatelky muži a šla jsem na dlouhou zdravotní procházku s nejmladším 4 km k našim.
Venku bylo svěže,ale příjemně.Viděli jsme zajíčky,káňata.
Fotka je z předoběda,Kryšpí sledoval dění před domem z kuchyňské linky.Moc se mu mezi nádobím líbilo....je to takový uličník.Dělá mi radost.

den 129...30.1..ošetřovatelský počtvrté

30. ledna 2009 v 17:22 | Marcela |  projekt 365
Noc stále nic moc,ale díky chůvičce i usnu.Samozdřejmě k ní chodím několikrát za noc(15?),nevím.Ale oproti nemocnici je to 100krát lepší.To odjedu domů večer ,a s hrůzou se tam 60 km ráno vracím,co mi čeká...
Nakonec se Nikča dnes vrhla i na pročítání blogů.Ovládala myš hřbetem ruky.No dali by jste jí korunu,,,
Takže stav hlenů na plicích je střídavě oblačno,střídavě slunečno.Nešlo to dnes ještě posadit,hned nemohla dýchat.Leží" teprve pátý" den(mě by teda šiblo,nemoci se pohnout).Tak snad zítra už uvidí svět zase v sedě.
Mám všechny moc pozdravovat...a díky Vám.

den 128...29.1..ošetřovatelský potřetí

29. ledna 2009 v 18:41 | Marcela |  projekt 365
Noc nebyla nic moc.Když nemohla Nikča spát kvůli kašli,četla jsem jí nahlas Eragon.Spaly jsme tak po třech hodinách.Mezitím ihhalace,odsávání.Ráno se to docela uklidnilo.Zvládly jsme i koupel.
Kryštůfek chce také Nikče podávat různé věci.Nejvíce nás pobavil,když chtěla Nikča kapesník,tak jí podal kousíček pracně utržený tak dva na dva.viz foto

den 127...28.1..ošetřovatelský podruhé

28. ledna 2009 v 16:35 | Marcela |  projekt 365
Ráno to nevypadalo nic moc,plíce byly po ránu stažené.Ale statečně to rozchrchlala a dál se placatí na posteli.
Máme domluvu,sama si řekne,že potřebuje do nemocnice na kyslík.Jinak už snad vše máme doma.
Oxymetrem jí kontroluju okysličení i když spí,nejde pod 90%.Dáváme k puse inhalátor s vincentkou,chválí to,že ulehčuje odkašlávání.Chrčí v ní jak meluzína.
Mažu jí hrudník mentolovou mastí.
Střídáme se u ní celá rodina.
Míša půjde do školy až zítra,aby přivezla vysvědčení.
V obýváku máme naklizeno,jak nikdy.Za to v pokojíčku jsem ráno vytírala a před chvílí tam Kryšpín jedl křupky...tak budu moci znova.


Nevěřila bych,jak jí i nám hrozně pomáhá ,kolik lidí na nás myslí a ozve se .Díky.Nejen přes blog,ICQ,mail.DÍKY VÁM VŠEM....Moc nám to pomáhá....(Jiřko,Káťo...)

Aktuální foto z pokojíčku.....
Tatínka jsme poslali na nákup,abychom tu neumřeli hladem.Tatínek -šikulka.

den 126...27.1..ošetřovatelská poprvé

27. ledna 2009 v 14:12 | Marcela |  projekt 365
Být ošetřovatelkou v domácnosti...to je pohoda.Horší je to v nemocnici.Takže navzdory situaci nepropadám panice,zatím.Doma je nám dobře.Nikča tedy leží jako placka,nechce abychom s ní hýbali.Neustále pokašlává,občas se jí to i povede odkašlat.Střídáme se u ní s Míšou na gauči,koukáme na filmy.
Dokonce jsem i zvládla uvařit oběd,řízek s kaší a upéct dle Diny výborný koláč.Dvě ze tří dětí ho již ochutnaly a moc jim šmakoval.

den 125 ...26.1...chrchlání

26. ledna 2009 v 14:51 | Marcela |  projekt 365
Černá noční můra už je tu zase.Nikol začala chrchlat.Nasadili jsme antibiotika,tak uvidíme,co dál.Pokud se odmlčím,jsme v nemocnici.Držte palce...

Vyfotila jsem ten náš lazaret....
Vkládám večerní aktualitu-Niky je bojovnice.Sice jen leží,v sedě se dusí,ale snaží se dost pít i jíst.Dokonce jsme zvládli i večerní sprchování.

Ještě,že máme tu techniku.Koukala na film Stmívání na Koukej.Xkrát...s Miškou-

den 124...25.1.červánky

25. ledna 2009 v 23:13 | Marcela |  projekt 365
Nedělní idilka až na to,že rýmu od Nikči převzala Miška a tak polehává v pokojíčku.

Abychom ten včerejšek trochu rozchodili,nechali jsme marody doma,to je výhoda velkých dětí.A šli jsme se se psy projít do lesa.Foťák samozdřejmě s sebou.

Kryštůfek nám brebentil celou cestu a nám bylo moc hezky.

V televizi pořád vyhrožují chřipkovou epidemií a Niky si sem tam pokašlává,tak budeme ještě raději doma a uvidíme...
To je fotka dnešního podvečera.Měla jsem pocit,že ten proud světla za Vraným symbolizuje naději.Snad pro nás.

Vypadalo to hodně nadpřirozeně.

den 123...24.1..večerní plesání

25. ledna 2009 v 23:05 | Marcela |  projekt 365
Dvě starší děti máme odrostlé,babičku ochotnou kdykoli pohlídat,a tak toho dosytosti užíváme.Je fakt,že za posledních 16 let jsem si tolik společenských akcí neužila.
Byli jsme pozváni na ples vedle do vesničky od manželova bratrance.Jeho žena je "taky učitelka",Ládik je soukromý zemědělec a tak společných témat k hovoru-více než jsme zvládali.
Ples byl skvělý,vesnický,zakouřený,fernetový.
Domů jsme byli přivezeni ve 4 hodiny ráno.
Pár mých postřehů večera-byl tam kluk na mechaničáku,asi se moc nebavil,jen kouřil.Můj postřeh-všichni to brali jako normál,měla jsem radost.Chodil-jezdil i na panáky.
Naši známí tam měli s sebou dceru-17 let.To mi připomnělo,že holky budou chtít brzo s námi.Bude to dost divný...,ale i hezký.
A do třetice, jejich dcera chodí s mým bratránkem,to aby nám to příbuzenstvo tak rychle nepřibývalo...
Fotka je jasná-hezčí už nebudu...

den 122...23.1. sýkorky

23. ledna 2009 v 15:19 | Marcela |  projekt 365
Sýkorky mohou být s velkým,nebo s malým písmenem.Ty s velkým...Sýkorovic,jsou naši dobří znamí z naší vesničky střediskové.Mimojiné u nich mohla,když byla menší být Nikol kdykoli a Sýkorka záchod neřešila...když to zvládneš ty,tak já taky...říkala.To už je nějaká doba,děti vyrostly naše i jejich a nějak nemáme čas se potkat.
Sýkorky s malým s...obdivuju.Vymýšlím různá krmítka,protože náš pes škodič jim vždy vše sežere,i zrníčka.Kočky na ně číhají.Tak jsem jim rozvěšela lůj po starých stromech.Tam jsou v bezpečí a my je s dětmi pozorujeme.


den 121...22.1..kolo v akci

22. ledna 2009 v 23:46 | Marcela |  projekt 365
Od rána svítí sluníčko,nedá se neuklízet...Dny mi plynou jako správné mámě na mateřské dovolené--mezi vařením,praním,úklidem a hraním si s vláčkodráhou zběsilou rychlostí.
Ještě,že mám doma Nikču a mám s kým promluvit.Je jí docela dobře,ale do školy jí dám až v pondělí.Je to všude samá chřipka,tak jí trochu odizolujeme.
Míša přijela ze školy až v sedm,zapadla nahoru do pokojíku a šrotila se dějepis,chudák,..učí se o USA.Stačí jí málo a umí..
No a s Kryštůfkem jsme šli odpo odnést na poštu balíček,vypůjčit knihy do knihovny.V tom telefon-Niky-potřebuje na záchod-nutně.Tak jsem si dala těch asi 500 m tryskoběhem s kočárkem.Babky se dost divily.Takže i sport mám dnes splněn..
Bylo moc krásně,tak jsme ještě s Kryšpínkem vytáhli ven kolo a mělo premiéru.Nevím,po kom jsou ty děti tak chytrý a šikovný.Hned mu to šlo.Že by po mě___?????

den 120...21.1..dieta

21. ledna 2009 v 18:29 | Marcela |  projekt 365
Já vím,s přibývajícími roky přibývají i kila.Nechci se ještě rozloučit s velikostí 38 a vyhlašuju válku...Studentský pečeti,Tatrankám,Banánku v čokoládě.
Nechci nic drastického,ale přece jen mi po tom 3 porodu toho dost zůstalo...Takže uvidíme za měsíc.Nahlásím,jestli se zdařilo.
Dobrou chuť...!!!

den 119...20.1.Motol-podruhé

20. ledna 2009 v 22:55 | Marcela |  projekt 365
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky,někdy je to naštěstí,jindy bohužel.
Dnešní návštěva u lékařky proběhla na výbornou.Teda ne,že by se na nás sestřička usmívala,ale odpustila si jedovaté poznámky.
Největší radost mi udělalo ale hlavně to,že je Míša vpořádku.
Niky a Kryštůfek zůstaly doma s naší úžasnou babičkou.Ta ,vyhlášená kuchařka nemohla sedět se založenýma rukama,tak uvařila výbornýho králíka na smetaně s knedlíkem.
Tam tam bylo mé rozhodnutí shodit nějaké to kilo po vánocích.
Nikči rýma je na ústupu,tak mám radost .
Večer jsme se s manželem šli ještě projít a taková perlička na závěr.Miláčkovi brusle z dob jeho základní školy.Což už je nějaký ten pátek...
Nemohla jsem si pomoci,musela jsem je vyfotit

den 118...19.1.doma

20. ledna 2009 v 22:53 | Marcela |  projekt 365
Když nemusíme ráno vstávat do školy,hned je ten den nějaký kratší.
Nikča neustále rýmuje,ale snad jí bude zítra ještě lépe.
Kryštůfek si umí nejlépe z nás vychutnat volný čas.

den 117...18.1..poflámový den

18. ledna 2009 v 21:10 | Marcela |  projekt 365
Přepnuto na úsporný režim...uvařit oběd,zabavit Kryštůfka...Večer přijela babička a přivezla úžasné koláče,mňam.
Celý víkend nám opět nefungoval net,jsme dost velcí závisláci,tak se právě dohadujeme o práva na PC...

den 116...17.1.Myslivecký ples

18. ledna 2009 v 21:02 | Marcela |  projekt 365
V té naší malé vesničce je to událost zimy.Konečně nějaká kultura.Teda ne ,že by to pro manželky myslivců byl nějak záživný večer .Slávek odešel z domu v půl šesté připravovat tombolu a ke stolu přišel jednu hodinu po půlnoci.Ještě,že tam bylo plno známých lidiček.
Sál byl plný,tombola pěkná-plno zvěřiny,hudba teda zrovna nic moc.Vydrželi jsme do dvou hodin.
Doma bylo vše v pořádku,holky hrály plno her,Kryšpínek krásně spinkal ...
Moje pošlapané střevíčky...

den 115...16.1..škola

18. ledna 2009 v 20:50 | Marcela |  projekt 365
Další páteční škola,dozvěděla jsem se plno nových informací o napadení Čech fašisty.Sledovala jsem jak je Nikča mezi spolužákama spokojená.
Ze školy s námi jela i Mišky kamarádka,byla u nás do soboty a večer budou všechny společně hlídat brášku bo jdeme na ples.

korzet

15. ledna 2009 v 22:29 | Marcela |  SMA II.typu
Daniela mě konečně donutila vyfotit náš po 11 letech vymakanej korzet.Nikča ho nosí už někdy od 5-ti let.Teda jasně,že ho každej rok necháváme předělávat....Postupně jsme zjišťovali c,o je dobré a tento typ jí sedl nejlépe.
Opírá se o levé podpaží,mívá tam otlaky,pošila jsem to jemnou látkou a vycpala vatelínem.Tato část jde odstranit,vysunout a ona si od mačkání může odpočinout.
Je jasné,že jí mačká plast na druhé straně na kyčel.To jsem okoukala v nemocnici a ušila kolečko,které otlaku zabrání.Vpředu má pevnou gumu,která jí drží,ale umožňuje lepší bránicové dýchání,než v celém pevném korzetu.
zapnutý
odendaná podpažní opěrka
područka byla jen z plastu
detail kolečka...

den 114...15.1..neni stromeček

15. ledna 2009 v 13:34 | Marcela |  projekt 365
Mám to v plánu už týden.Náš vánoční stromeček završí zítra svou kariéru ,co by výzdoba na mysliveckém plese.A tak jsem ho dnes musela kompletně demontovat.
Bohužel Kryšpínek mi vydatně pomáhal...máme i skleněné ozdoby.!!!!
Takže letošní poslední foto stromečku...
A nemohu nepřidat povedené foto od Kryštůfka,vypadám tam jak UFO.Asi jsem mu zrovna hubovala ,ať ten foťák nechá...
No uznejte,že to se jen tak nevidí....,kluk je šikovnej po mamince...

den 113...14.1..návštěva v Lounech

14. ledna 2009 v 19:17 | Marcela |  projekt 365
Ráno jsme holky odvezli do školy a jeli rovnou na Louny.Nejprve jsme překvapili mamču ve školce...Kryštůfek byl hrozně spokojenej mezi dětmi.
Pak jsem jela k bráškovi.Bydlí v bytě po našich .Moc hezky jsme si popovídali.Kluci "rozbordelili "celý pokojíček.
Takový príma odpočinkový,ucouraný den.


den 112...13.1..ti chlapi!!!!

13. ledna 2009 v 22:25 | Marcela |  projekt 365
Až se příště narodím ,chci být chlap...Nic neřeší,dá si nohy na stůl a prohlíží si www stránky.A to naše malé dítě se po něm neustále opičí.Všimněte si ,že drží zadeček ve vzduchu.Nechtěl se fotit,tak si lehl,jinak živě sledoval monitor a diskutoval důležitě s tatínkem.