Červen 2009

den 278...30.6..odjíždíme

30. června 2009 v 15:23 | Marcela |  projekt 365
Tak se nám to vešlo. Miláček si dá ještě sprchu ,nasedneme do auta a odjíždíme směr Chorvatsko. Děti se už nemohou dočkat(však ono je to nadšení po 5-ti hodinách sezení v autě přejde).

Kryštůfek se v nestřeženém okamžiku zmaloval Nikčinou rtěnkou ,v pokojíčku.Byl stašně hodný a přišel , že je modelka. Míša šla zjednat nápravu-mýdlem ,tak křičel: "ne, mýdlem ne".

Před chvílí se Slávek šel sprchovat,nechal auto kompletně otevřené i stažená okénka a přišla veliká přeháňka. Máme v autě trochu promáčené sedačky, to je pro začátek. Takový malý rozjezd.
Není fční server na fotky.

Takže hlásím pauzu na blogu do 13.6.........


AHOJ MOŘE

den 277...29.6..Helena,Verča a Anička

29. června 2009 v 23:30 | Marcela |  projekt 365
Dnes jsme měli vzácnou návštěvu. Přijela se na nás podívat šéfová našeho spolku SMA.
Je neuvěřitelná, kolik zvládá aktivit.

Děti se hned kamarádily ,my si popovídali.

V červenci se snad zastaví znova a snad u nás i v kompletní sestavě přespí.
Tak úkol splněn a já jdu zase balit....nestíhám, nesvačím, já to zkrátka nestačím.....

den 276...28.6.balíme

29. června 2009 v 0:05 | Marcela |  projekt 365
Tak se nám to blíží. Začínáme plánovat uložení věcí v autě během cesty. Ono není jen tak ,nandat do auta všechny ty velice potřebné věci...a že jich bude.
Stále je co dělat...
Večer mě rozplakal příspěvek ve Střepinách o Petrovi, který trpí svalovou dystrofíí a díky sbírce má šanci zbytek života prožít doma.Neumím si představit mít dítě v nemocnici, i když je tomu dítěti třicet let.
Nějak více si poslední dobou uvědomuju rodinné vztahy. Jsem moc ráda, že mám tak velkou rodinu.
Na fotce jsem s bráškou. Je neustále vysmátej. Člověk by ho přerazil ,jak má všechno na háku.
Připadám si proti němu stará, usedlá. A to jsem jen o 4 roky starší. Asi to bude těma zkušenostma.
Kdykoli jsem ho potřebovala...byl tu. No zkrátka...můj bráška.

den 275...27.6..oslava u Ivana

28. června 2009 v 23:47 | Marcela |  projekt 365
Jsme pozváni na oslavu na dvoře. Oslavenců je hodně, jídla ještě více. Povídání, klid, to je nádhera. Sice pršelo, ale jako ochrana nám postačil velký party stan.
To jiní na jihu Čech dnes takovéto štěstí neměli...

den 274...26.6.. finále

26. června 2009 v 22:53 | Marcela |  projekt 365
A je to. Mých pět let denodenního vození Nikol do školy skončilo.
Dnes naposledy ,s nostalgií jsme ráno, s úžasně sladěným rozdělením činností, se naskládali do auta.
Asistentce jsme koupili zlatý přívěsek na řetízek, aby měla památku na Nikoldu. A dostala od nás samozdřejmě kytku. Devá´táci měli ve škole slavností ukončení v hudebně. Niky nechtěla, abych tam byla , a tak jsem to respektovala.

Dneska přišel....balíček. Kryštůfek neměl zdaleka tak rozzářené oči při rozbalování dárků o vánocích, jak dneska. Mašinka která sama jezdí- to bylo přesně to ono. Mašinky má hrozně rád. A tak stavěl a jezdil a stavěl a jezdil. A plakal, když jsme jeli do Slanýho a mašinku měl nechat doma. Více fotoreportáž. Díky Jiřko , udělala jsi mu opravdu obrovskou radost...
Na pátou jsme jeli za holkama do Slanýho, které slavily se spolužáky ukončení školního roku.Krásné ukončení- Miška to vytáhla na jednu dvojku(viditelně nebude matematika její hoby)a Nikol se mírně pohoršila na tři dvojky. Za to má úspěšně ukončené základní vzdělání.
Vytáhla jsem manžela a kamarády Štulíky na bowling. A po-té na výbornou nezdravou večeři.
Pak jsme se ještě jeli podívat na náměstí, kde probíhají hudební slavnosti a dnes vystupovala slánská skupina Deratizéři..(je pravda, že mírou hluku krysy určitě opustily kanály pod náměstím).

den 273...25.6..žabí den

26. června 2009 v 13:53 | Marcela |  projekt 365
Pouze živočichové žijící ve vodě mohou mít radost ze současného počasí. Při sledování zpráv z Moravy se neudržím a brečím. Jak je možné ,aby dnes ,v době, kdy bez mobilu neudělá nikdo ani ránu a internetové připojení je samozdřejmostí, umřou lidi, protože se utopí. Nikdo jim nestihne pomoci.
Cítím hroznou tíseń za všechny ,kterých se to týká.

Cítím výčitky, protože já tu momentálně řeším takové hlouposti, jako je dovolená.

Moc ráda bych konkrétním lidem jakko-li pomohla.

den 272...24.6..království za suchou silnici

24. června 2009 v 23:28 | Marcela |  projekt 365
Depresivní počasí...prší a prší.

U holek vrcholí přípravy na ukončení školního roku. Niky čeká změna dost radikální. Už máme podepsanou smlouvu i splátkový kalendář a zaplacenou první splátku + zápisné.

Míšku čeká s největší pravděpodobností výměna třídního učitele.

Co mě v budoucnu čeká? To už raději nechci vědět. Dříve jsem nad tím špekulovala.Přemýšlela jsem ,zajít si k nějakému věštci? Znát nástin budoucnosti? Ale, už jsem od tohoto nápadu upustila. Lépe je žít v nevědomosti a doufat v lepší zítřky.
Dnes již poněkolikáté jsem telefonovala s Pavlou. Začala po létech chodit zase do práce. Museli to doma hodně překopat, ale zdařilo se. Úplně z ní tryská energie. Není jen doma a je užitečná. I to , je pro mě lepší budoucnost.

Při pohledu z okna se dá těžko uvěřit, že může za chviličku opět svítit sluníčko....

den 271...23.6..déšť

24. června 2009 v 0:39 | Marcela |  projekt 365
Vytrvala bubnuje na okna. Obíhám lékaře a pomalu se připravuji na dovolenou(zatím psychicky).

Asistentka marodí , a tak je Nikol ve škole sama... s mou kontrolou.


den 270...22.6..Donaha

24. června 2009 v 0:34 | Marcela |  projekt 365
Jen co dorazila Lenčina energie...moc díky...,a mě se udělalo o mnoho lépe jsem se s manželem domluvila, že to divadlo platí.
Více než půl roku máme zaplacené lístky do divadla Na Vinohradech na představení Do naha. Ještě, že jsem jela. U nás je každý kulturní zážitek svátkem, ale toto bylo něco. Od začátku do konce jsem se smála a tleskala vtipným poznámkám vystupujících. Seděli jsme v krásné 7-mé řadě, takže jsme měli vše z první ruky. Příběh byl sice jednoduchý, známý, ale pobavil. Ve stručnosti popíšu zápletku...Chlapi z továrny přišli o práci a nutně potřebovali peníze ,a tak se nakonec domluvili, že nacvičí striptérské číslo .A aby byli vyjímeční, tak se svléknou opravdu až na Adama. Mělo to veeelký úspěch a dokonce tento striptýz urovnal i některé manželské vztahy.
Jen pro představu herci z televizních seriálů: Jerry- Filip Blažek Pam- Zlata Adamovská (vypadala fakt výborně) Georgie- Barbora Munzarová (její otec a dceruška seděli vedle nás na balkonku) Etham - Daniel Bambas Bejk- Ladislav Rejj A taky Jaroslav Satoranský

den 269...21.6..nemocná

21. června 2009 v 23:33 | Marcela |  projekt 365
Celý den ležím a tíha celé domácnosti padla na manžela.
Ještě, že je schopný manažer a dokáže to sobě a druhým zorganizovat.
Tak mám celý den pro jen sebe, ležím a přemýšlím...Tolik volného času ,že je mi to až nepříjemné.Představa, že bych mohla nakazit Niky je přímo děsivá.

Pročítala jsem si blogy, psala komenty.

Jo , a nezapomněla jsem popřát svému bráškovi k narozeninám. Dnes je mu 34. Vše nejlepší!!!
Na fotce je polštář, co bych tu tak asi mohla fotit.

den 268...20.6.pouť

20. června 2009 v 23:26 | Marcela |  projekt 365
Nepřijela. Bohužel, všichni jsme se těšili, ale prý není naše víska pro komediantskou rodinu dost lukrativní.
Tradičně i bez houpaček jsme sezvali ty nebližší a poseděli na terase. Pití i jídla bylo haba, haba. Témat na probírání snad ještě více...Na blízké Pastoušce vyhrává zábava všechny možné hity.To bude klidná noc.
Jsem ráda, že máme tak velkou rodinu. Sešlo se nás skoro dvacet. a to ještě všichni nemohli.Sice budu zítra celý den uklízet, ale ráda.
Večer se mi udělalo špatně, začala mě krutě bolet hlava, opuchl mi nos. Nadopovala jsem se všemi povolenými prostředky a jsem v patře v izolaci od dětí. Tak snad mi ráno bude lépe...

den 267...19.6..loučení

20. června 2009 v 23:13 | Marcela
Nikol se loučí se svými spolužáky. Dnes měli místo učení vymalovat třídu a od 17 hodin společný kuželky. Šla jem tam s Niky a taky jsem si moooc hezky zakoulela....více u Nikol...

den 266...18.6..jako slepička

18. června 2009 v 21:51 | Marcela |  projekt 365
Myslím to samozdřejmě obrazně. Ne, že bych sama sebe řadila mezi hrabavé...
Dneškem jsem ukončila kolečko po dr. ,kdy jsem scháněla podpisy a doporučení na Nikči nový el. vozík. Poslední zastávka byla ve speciálně pedagogickém centru Sluníčko. Kdysi nám pomohli s Nikči integrací- na vše musí být razítko. Po změřeném IQ mi bylo tenkrát sděleno, že budu ráda za průměrnost.
Nikol předčila jejich očekávání a celou základku má minimum dvojek. To mi příjde přinejmenším nadprůměrné. Myslím, že tenkrát to bylo způsobené spíš tím, že Nikol s psycholožkou moc nemluvila ,no a do hlavy jí nevidí...

A tak byl náš kohoutek zachráněn. Žádost předáme na příslušná místa a budeme čekat a čekat. Vidím to tak nejdříve na září a to jsem optimista....

den 265...17.6..zbývá jen 100 dní

17. června 2009 v 22:15 | Marcela |  projekt 365
Přiznávám se , jsem závislá...na blogu, blogařkách i blogařích(w).
Je mi dobře u srdíčka, když vidím ,že mi neustále stoupá návštěvnost. Zatím držím rekord 120 nahlédnutí. To je docela dost. Kolika lidem ty moje treperendy nejsou lhostejné. Mohu se tu vypovídat , od Vás pak čtu povzbudivé komenty. Každé to naše zdravotní příkoří a stres vážně lépe snáším.
Dnes jsem v Motole (opět) pozorovala lidi a usmívala jsem se na ně. Vždyť , co já vím ,třeba mě znají...Třeba jen nechtějí vystoupit z anonymity a popovídat si osobně. Je mi dobře u srdce ..a to je díky blogu a této společnosti Vás, mých čtenářů.

Když byla Niky malá, neuměla jsem to. nesnášela jsem každou mámu ,která na to svoje běhající děcko nelichotivě hulákala, či ho dokonce pleskla přes zadeček. Měla jsem co dělat se udržet. Byla jsem uzlíček nervů a časovaná bomba k tomu.

Přiznávám se , jsem závislá na internetu. Pokud vidím sedícího pubescenta s notebookem na klíně. Nejraději bych mu ho sebrala a okoukla, co je u vás nového.

Tak to pro dnešek stačí. Zbývá mi už jen 100 dní a budu tu veřejně propíraná už celý rok.

Na fotce je kapička na vlasech mého muže...Dost dobrý makro , ne?

den 264...16.6. písek v pískovišti

17. června 2009 v 0:13 | Marcela |  projekt 365
Moje vzpomínky na pískoviště v dětství jsou od babičky ze dvora. Byla tam pod stromem hromada spíše určená na stavbu, kterou jsme okupovaly.Vydržely jsme si tam hrát s Haničkou dlouhé hodiny.Místo lopatek jsme měly hliníkové polévkové lžíce a kelímky od jogurtů na bábovky ,a jak jsme byly spokojené. Nejvíce nás lákala studna, kam jsme malou skulinkou sypaly písek-to by nás babi hnala, kdyby to zjistila.
Dnes se naše supr nové pískoviště dočkalo svého obsahu. Tak ať si na něm ten náš nejmladší dlouho hraje a myslím, že se písek ještě dočká našich vnoučat...tak písku ZDAR...pískomilové.
Písek je přikryt, aby si tam ti naši zvířáci nechodili ulevovat....

den 263...15.6..matička Praha

17. června 2009 v 0:04 | Marcela |  projekt 365
Cesta do Prahy pro nás začíná být denní chleba. Kromě kontroly zdravotního stavu naší "Mišel" se ještě snažíme o dokončení obnovy našeho obývacího pokoje. Naší lednici je úctihodných 19-let a tak asi její spotřeba ,kterou jsme raději v rámci zachování zdravého rozumu neměřili ,určitě překonává veškeré normy.
Nákup po netu je bezva , ale přece jen vždy raději fyzicky danou věc vidím.

den 262...14.6..malování

14. června 2009 v 22:51 | Marcela |  projekt 365
Stálo mi to přemlouvání, slibování...hory doly. Nakonec se to vyplatilo, manžel se do toho s vervou pustil. Sice jak říkal, už týden má z toho trauma, že ho to čeká. Nejraději by vyměnil písmenko a, a byl by spokojen.
Malujeme válečkem, miláček stropy a já stěny. Ani to nebolelo a máme za dnešek hotový celý obývák, i chodbu.
To je pocit....Slávek je nadšen, že má malbu za sebou. A já, že máme zkulturněno prostředí.

No jo, jsou tací, kteří se v tuto chvíli natírají krémem. Ale já jim to přeju.

den 261...13.6..takové domácí žvýkání

14. června 2009 v 22:00 | Marcela |  projekt 365
Toho výletování už mám dost. S povděkem jsem seděla doma, no moc jsem teda neseděla. On to prádlo za mě nikdo nevypere, ani nevyžehlí...
Užívali jsme si všichni Michalky. Dokonce jsme se společně pustili do přebírání oblečení v její šatně. Má jí narvanou a nosí pár kousků. To bylo přemlouvání, aby ty trika, co jí jsou nad pupík z 6-té třídy konečně vyřadila.
Večer přijeli manželovo rodiče potěšit se s Miškou...

den 260...12.6..tento způsob léta...

12. června 2009 v 21:41 | Marcela |  projekt 365
ZDÁ SE MI PONĚKUD NEŠŤASTNÝ..

Já vím, že léto ještě není, ale to co se děje s počasím, je opravdu neuvěřitelné.

Ráno jsem vyzvedla Mišku v Motole, podepsala revers,chtěli si ji tam nechat. Bojí se opětovného krvácení. Nakonec jsme se domluvili ,že při jakýchko-li problémech ji okamžitě přivezu.

A tak máme doma zase jednou všechny tři děti. Je to fain...

den 259...11.6..mašinkou po 20-ti letech

11. června 2009 v 23:23 | Marcela |  projekt 365
Konečně byla domluvena oprava dveří na autě. A tak odevzdavši Nikol asistentce jsme s Kryštů odvezli auto do servisu. Domluva - na celý den.
Už dlouho jsem slibovala Kryštůfkovi, že spolu pojedeme s vlakem. S Nikolkou to nejde (nejsem jako Barča průkopnice jezdící spolu s koly v otevřeném vagoně..), prázdniny se blíží, nastala prostě skvělá příležitost.
Kryštůfek od rána poskakoval radostí, v tuto chvíli už téměř poletoval nad silnicí. Jeho radost byla nakažlivá...
Na nádraží jsem hledala, kde koupit lístky, paní průvodčí jsem pobavila dotazem, jak nastoupit a vystoupit do vozu. Měli jsme 30 minut na pokochání se nádražím. Takže Kryštof pro změnu poletoval nadšeně po nástupišti a neustále útočil na koleje.
Otázky proč?proč? Snažila jsem se odpovídat pravdu a nic než pravdu, ale nevím.Asi bych v horkém křesle neuspěla. Jestli to takhle půjde dál, budu po večerech studovat technické knihy---fuj.
Zkrátka, cesta úžasná, zvládli jsme vše, domů 2 km jsme dojeli stopem a zbytek dne si hrál s vláčkodráhou..
Miška je v pohodě, zítra ráno tam jedu a doufám, že jí přivezu konečně domů.