Srpen 2009

den 339...30.8..grilovací neděle u Štulíků

30. srpna 2009 v 23:54 | Marcela |  projekt 365
Odborníci na zdravou výživu by se z nás opupínkovali. Pro lepší pocit si ke grilovanému masu děláme alespoň zeleninový salátek. Se Štulíky nás váže už hooodně dlouhodobé přátelství. Petr je obrovský gurmán ,a tak je zážitek ochutnat vše co ogriluje. Kryštůfek provětral všechny hračky,které v altánku po Míšovi našel .Mezi jinými ho nejvíce zaujala šlapací motokára. Pamatuju si na ní..,je z dob mého mládí.
Večer nás Slávek zvěčnil ve vaně při navracení kůže do původního odstínu.

den 338...29.8..grilovací sobota v "Kameňákově"

30. srpna 2009 v 23:46 | Marcela |  projekt 365
Úžasný víkend...jak pro koho?
Jsme pozvaní na oslavu narozenin ke švagrové.
Někteří museli zůstat za plotem a trpělivě čekat na zbytky..
Zábava se opravdu rozjela...,byli i tací,kteří to drobet přehnali se slivovicí a cesta domů autem pro ně byla očistec.Ona ta cesta vůbec byla dost vypečená.Nejprve mi volala druhá švagrová,že museli zastavit na bl... pauzu.Tak jsme s rodinkou solidárně zastavili kousek před nimi(bylo kolem půlnoci).Když to vypadalo,že budeme moci zdárně pokračovat v cestě,běžela mi před autem mladá srna a nechtělo se jí vůbec zpět do pole. Tak jsem troubila,blikala.Najednou ....hlídka policie ČR.
Kontrola proběhla standartně,prošla jsem i dechovou zkouškou(když řídím nepiju).Nevím ,jak by to dopadlo,kdyby dali dýchnout mému zkroušenému spolujezdci s nímž jsem navždy spojená před státem i bohem...Je fakt,že se naštěstí během silniční kontroly choval slušně.

Miška byla se setřenicí prvně na taneční zábavě.A tak jsem místo zaslouženého odpočinku po vykoupání dvou dětí a uložení společensky unaveného manžela netrpělivě očekávala návrat mé druhorozené dcery..Moc si to dle vyprávění užila...

A tak vzhůru k probděným nocím.!
Mami,už chápu tvůj strach...

den 337...28.8..černý a bílý

29. srpna 2009 v 0:31 | Marcela |  projekt 365
Není všechno jak vypadá.Jen náš černý kocourek s bílou špičkou ocásku už nám asi nezbělá..Leda bych zkusila nějaký 9z10 doporučovaných bělidel.
Fotím ho často...hrůza.Většinou se mi zvěční jen černá šmouha..

Vytrvám..dokážu to.


Už si zvykl na vozík a pokládá ho za své taxi.Naskakuje na tašku klidně za jízdy.Sedí Nikol nad hlavou na opěradle a kochá se. Vozík je černý,kocour je černý-nelze.
Tady si povídá s naší Leydy...
Lovil naši želvičku(chudák Maruška )...
A tohle je druhý kocourek,který nakonec tak zdivočel,že jsem ho domů už nechtěla.Zůstal v Lukově ve stodole.Vzadu je vidět kontrolující maminka v díře.

den 336...27.8..měsíc

27. srpna 2009 v 22:24 | Marcela |  projekt 365
Před nedávnem mi na mail přišla strašně zajímavá zpráva---,že dnes bude planeta Mars téměř tak velká jako měsíc. Já tomu samozdřejmě hned věřila,Slávek byl skeptický,Nikol si dokonce nastavila upozornění na mobil...
Tak jsem se šla podívat na hvězdnou oblohu...,jasně nic neobvyklého jsem tam nenašla. Ale je pravda,že jsem se dost dlouho kochala tím pohledem na svítící sluníčka ve vesmíru...
Takže díky tomu,kdo si dal práci a vytvořil tuto zajímavou prezentaci,jsme si já a vesmír užili moc pěknou chvilku...
Tak jsem ulovila fotku měsíce těsně nad obzorem.

den 335...26.8..fuksie

26. srpna 2009 v 21:49 | Marcela |  projekt 365
Mám,mám několik druhů. Je to moje srdeční záležitost. S babičkou z Černochova jsme jim říkali baletky...Babička je už víc než pět let mrtvá. Baletky pěstuju pořád.

Vzpomínky na babičku mám krásný a těma kytičkama na ní vlastně pořád všichni vzpomínáme.

den 334...25.8..konečně konec kostiček

26. srpna 2009 v 21:39 | Marcela |  projekt 365
Před hodně dlouhou dobou tu na mém blogu proběhla konverzace s vlkem o naší kostičkové(nekvalitně signálem krytou)televizi. Dnes konečně přijel pracovník Digi Tv...
No ,nebýt manžela,tak tu nebyl nic platný. Naštěstí mám akčněschopného manžela,který ho rozhýbal a za čtyři hodiny propojili dvě televize s parabolou. Trochu mi satelitní signál zklamal,není to tak kvalitní,jak jsem čekala. Holky jsou spokojené, mají několik hudebních kanálů...

den 333...24.8..západ slunce

24. srpna 2009 v 22:49 | Marcela |  projekt 365
Další nádherný den...Sluníčko pálí. Holky se opět rozhodly pro pěší výlet do Černochova .Miška zítra pojede s mamkou do práce-do školky.Jen ať si ještě užije prázdnin...
Zapadající slunce a Házymburk mě opět dostal...

den 332...23.8..maminka má narozeniny

23. srpna 2009 v 23:36 | Marcela |  projekt 365
my máme přání jediný,
štěstí, zdraví...
hlavně to zdraví..

Krásný odpoledne strávený ve společnosti našich, brášky s rodinou.. Na stole nám dělali společnost chlebíčky, dort,řízečky...
Fotka mamči s pěti vnoučaty.Malej Ondrášek neměl pochopení pro pozování v dobrém světle zapadajícího sluníčka a tak mu kluci půjčili k ocucávání zbraň.

den 331...22.8..ZOO Praha

23. srpna 2009 v 23:30 | Marcela |  projekt 365
Máme to kousek. Je to dle mého soudu nejhezčí ZOO,co znám. Je bezbariérová, tím je moje...zkrátka jezdíme tam rádi. Víme kam jít,kde se nám co líbí..Tentokrát si to prvně užíval i Kryštůfek.Dokonce se tatínkovi i ztratil,když ho nechal u klecí s ptáky a odešel za námi..Tofí si toho prý ani nevšiml a dál se honil s nějakým chlapečkem..
A tak jen pár nejlíbivějších momentek. Fotil Slávek,,,tak si všimněte kvality fotek,drží totiž foťák oběma rukama :) :)
Zaujetí v jednom z pavilonů...
Tak to můj tatínek střílí....,jen jsou trochu menší....
Nikol se těšila na lvy
Míša má už vybráno...,ale je to kus..co???
Slávek fotil tygra...,naštěstí ho netahal za ocas...

den 330...21.8. nakupovací pátek

23. srpna 2009 v 23:16 | Marcela |  projekt 365
Protože má maminka v neděli narozeniny a naše vesnička středisková má pouze omezený sortiment v obchodech,museli jsme vyrazit do víru města. Volba padla na Kladno. Líbí se mi tamější nákupní centrum Oáza i Tesco.Všude je pro Nikol hodně místa...
Nákup se povedl, dokonce jsem si koupila i letní botky ve výprodeji...

Odpoledne se mi povedla dnešní blogová fotka...

den 329...20.8..opět kola

20. srpna 2009 v 23:09 | Marcela |  projekt 365
Holky tu mají ještě sestřenici Veroniku ,a tak jsme s manželem vzali našeho nejmladšího a jeli se k večeru projet. Zase jednou se s ním dřel na sedačce tatínek. Po tom celodenním vedru je to příjemné propocení:)..Slávek si s Tofíkem celou cestu povídal, ukazoval mu stroje na poli ,balíky atd..
Večer jsem se neudržela a musela jsem trochu osvěžit zvadlé kytičky na záhoně. Máme totiž nedostatek vody a tak platí zákaz zalévání zahrad a mytí aut.
Tady na té fotce se mi líbí,jak Říp vykukuje za balíky....

den 328...19.8..grilování

20. srpna 2009 v 0:16 | Marcela |  projekt 365
Naložené masíčko,upečený štrůdl...vůně dřevěného uhlí. Rychle si ještě užít kouzla posezení venku, než nás zase nepřízeň počasí uvězní na půl roku doma.
Máme tu na návštěvě neteř,Kryštůfek si hrál s Dominikem ,synem švagra Pavla a Andrey,a tak nás na to masíčko na teráse bylo zase dost.
Vyprávění,vtipů není nikdy hodně...
Na fotce mělo být řádící kotě(nedaří se mi ho fotit), vyhrály to rozesmáté oči K, a schválně ,kdo uhodne ,co mi s takovou radostí podává???

den 327...18.8..motýli

20. srpna 2009 v 0:07 | Marcela
Motýli se zbláznili, lítali a křičeli..
láska,
láska,
láska.
A já se dívala a divila,
že je to na mě tolika znát...


Nevím ,kde se to v mé hlavě vzalo,nejspíše pozůstatek pubertálního básnění,ale asi jsem se snažila někoho citovat. Zkrátka tohle mi napadlo při pohledu na vyfocenou fotku plnou Bělásků.

Máme jich tu všude spousty...
Tady se bahní v louži.

den 326...17.8.. ohýnek

18. srpna 2009 v 13:19 | Marcela |  projekt 365
Prázdniny pomalu končí, Míša se už těší do školy ,na to j,ak bude denně dojíždět autobusem. Je fakt,že i já už bych brala nějaký ten řád. Škoda, že mi pro velký počet dětí ještě nevezmou Kryštůfka do školky.
Navštívili mě dnes dopolko sestřenky..věrné čtenářky mého blogu,a večer jsme měli chuť na nezdravé špekáčky očerněné nad ohýnkem. Bylo moc krásně teplo.

Kolem osmé hodiny se přihnala vichřice, vše co jsem měla na terase odnesla. Někomu opět i část střechy. Napršelo nám do elektriky k bazénu a tak nám byla vypnuta elektřina...taky způsob, jak trávit večer..

den 325...16.8..okružní jízda

16. srpna 2009 v 21:02 | Marcela |  projekt 365
Původní dnešní plán byl ZOO v Praze.Nakonec jsme to pro to nepředstavitelné vedro vzdali a vzali kolo a brusle a vyjeli na okružní jízdu po babičkách.
Důležité bylo ,že jsme všichni pohromadě. V Lukově nás bylo vícero...
Obzvlášť kluci se vyřádili v kádi plné vody...
V Černochově nás čekal osvěžující bazén, dobré kafe.
Takže naše okružní jízda...12 km...

den 324...15.8..lovec

16. srpna 2009 v 9:55 | Marcela |  projekt 365
Dnešní blog věnuju zamyšlení o lovu a myslivosti. Nejsem schopna napsat svůj jednoznačný názor. V myslivecké rodině jsem vyrostla.Co strejda,taťka ,to myslivec...Vím,že opravdu budují krmelce a celou zimu zaváží krmení ,aby měla zvěř co do tlamky.To krmení pro vysokou nakupují z vlastní kapsy. Vím,že určitá regulace je potřeba. Vím ,že množství i stáří odstřelových kusů mají pečlivě vypočítáno na evidenčních listech..Každý odstřelený kus musí být označený plombou a pečlivě evidovaný.Přesto se ale neubráním lítostí nad zmařeným životem každého odloveného kusu.
Poslední dobou se mému domácímu lovci daří.K mé nelibosti.
Černou(divoké prase) slovil už podruhé a včera i odstřelového srnce. Jeho fotku vkládám. Je to už starší kus a prý již není tolik plodný a tak musí udělat místo mladším kolegům.
Ještě jedna na závěr. On tn můj chlap vypadá v mysliveckým fakt dobře. A to taky není k zahození.

den 323...14.8..maminka

14. srpna 2009 v 23:05 | Marcela |  projekt 365
Akce s mojí maminou jsou bezva. Tentokrát jsme potřebovali zajet do knihovny . Naši potřebují nové obklady nad kuchyňskou linku a tak to bylo jasné...Vše dobře dopadlo, dlaždičky jsme vybrali,objednali,knížky vypůjčili.Dokonce jsme se stihli včas vrátit zpět na náš hasičský trénink.Po sportovním výkonu si jdeme vždy ještě chviličku posedět . A teť jsem z toho všeho moooc unavená...

den 322...13.8..Chico - kocour domácí

14. srpna 2009 v 0:22 | Marcela |  projekt 365
Nemyslela jsem si ,že kdy budeme mít doma kočku. Člověk míní,kocour mění...
Po neblahých zkušenostech s Messi a Nely, zkrátka zůstal doma.
No ,zůstal je asi moc slabé slovo.To maličké stvoření živící se jedině a pouze granulemi si nás více či méně podmaňuje. Naučil se mńoukat,když má hlad...ten má stále. Neustále na nás útočí zpoza nábytku. Zvláště ve večerních hodinách to bývá dráma.
Nehraje si s kočičími hračkami ,ale s Kryštůfkovými auty.
Stále něco okusuje...
Nejraději nás...
Ale jinak je to zlatíčko...
Naše nové křeslo s vněným přehozem je na jeho poleženíčko to pravé...

den 321...12.8..indián

12. srpna 2009 v 23:24 | Marcela |  projekt 365
Moje mamina nastupuje na dovolenou. Hurá!!Bráška se vrátil z Chorvatska a přivezl prvního vnoučka Michálka(4,5roku). Tak nějak jsme to neplánovali,ale nakonec u babči zůstal i ten náš nejmladší.A jak byl štastný!!!Pod kůlnou jsem jim postavila indiánské týpí z toho ,co dům dal...zkrátka sťastný indián...Budou spinkat s Michálkem v jedné posteli...zkrátka sťastná babička...
Bylo dost divné se vracet domů jen s jedním dítětem.(Miška je v letním kině)
Zkrátka šťastná maminka---půjdu zítra na houby.Nějak moc štěstí na jeden den..ne?

den 320...11.8..tatínek

11. srpna 2009 v 22:05 | Marcela |  projekt 365
Někde na informačním serveru jsem se dočetla,že dnešní den je výročím založení první pražské telefonní centrály.Měla prý 11 účastníků a těm bylo doporučeno ,aby se do sluchátka hlásili zvoláním "Hola hej".
Můj muž je telefonem zotročen. Má dva a nepřetržitě mu zvoní. Někdy si říkám, jak dlouho to ještě v tomhle tempu může vydržet....nevydrží...,takhle usne po návratu domů ve křesle...