Září 2011

11.9....Stradonická rozhledna

15. září 2011 v 10:54 | Marcela
Krásné víkendové počasí nás vylákalo na výlet.Asi 10km od nás nechala obec Stradonaice postavit rozhlednu na místě,kde dle vykopávek byla strážní věž středověkéhoopevnění.Je zde krásný výhled na celé České středohoří.
Přístup nic moc a tak Slávek vezl kočárek a já nesla nejmladšího v náručí.

10.9...dožínky

13. září 2011 v 13:58 | Marcela
Velká sláva hned vedle ve vesnici.
Peruc je známá památným dubem u kterého se dle pověsti potkal kníže Oldřich s krásnou pradlenou Boženou.
Dožínky pořádají již tradičně pátým rokem.Je zde vkusná přehlídka řemesel,rytířské souboje,střelba z kuše,výstava domácích zvířat,ale hlavně zemědělská technika.To je ta správná přehlídka pro našeho Kryštůfka.Já jsme obdivivala veterány,krásně opravené a Kryšpín prolézal kabiny všech nejnovějších mega strojů.

8.9...šestinedělí

8. září 2011 v 10:15 | Marcela
Uteklo to jako voda a Tedíčkovi už je šest týdnů,váží pět kilo a je neuvěřitelně honej.
Poslední měsíc těhotenství jsem měla čas surfovat po netu a tak jsem se dočetla o bezplenkové metodě.Zkoušíme to a je pravda,že už poznám,kdy potřebuje....,tak ho podržím nad umyvadlem a on si krásně uleví.Za to v současnosti nemám na PC kdy,maximálně při kojení,jednou rukou,jako právě nyní,kouknu,co je kde nového a tím končím.
Kryštůfka vodím na dopoledne do školky,je rád s kamarády.A já musím ráno vstát a mít nějaký režim.
Odpoledne chodíme zase za kamarády "na bytovky",takže máme stále co dělat.

Miška začala druhák,mají každé pondělí praxi na letišti,mto se jí moc líbí.

Jméno Tadeáš měla vybrané Nikča "jednou" pro svojeho chlapečka,líbilo se jí v nějaké knížce pro dívky.Mluvili jsme o něm už při Kryštůfkovi.V pondělí by oslavila už 19-té narozeniny.Byly nás navštívit Nikčiné kámošky ze základky-Lucka a Kačka,přivezly každému dáreček.